ZADZWOŃ DO NAS
+48 12 306 73 50
0
suma: 0,00 zł do kasy

Fotopułapka kamera 20mp IR940nm

Cena: 199,49 zł 199.49
ilość - +
Producent: 4Vision
Kod produktu: 4V-FP-2020
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
sprawdź formy dostawy

Opis

FOTOPUŁAPKA - LEŚNA KAMERA FullHD  Photo&Video

Kamera obserwacyjna zwana fotopułapką jest urządzeniem kilku zastosowań. W rękach miłośników przyrody służy obserwacjom siedlisk zwierząt w ich naturalnym środowisku, zarówno w dzień jak i w nocy, w dowolnych warunkach atmosferycznych, przez wiele miesięcy na jednym komplecie baterii.

Kamera może także służyć do nagrywania timelapsów, czyli serii zdjęć wykonywanych ze stałym interwałem, które potem, zestawione w film, ukazują w sposób przyśpieszony takie zjawiska przyrody jak budowa frontów burzowych, wchody i zachody słońca, a nawet wzrost roślin.

Urządzenie może także spełniać praktyczną funkcję automatycznej kamery w dyskretnej, maskującej obudowie, monitorującej takie miejsca jak działki, garaże, posiadłości czy tereny budów.

Funkcja timelapsów w połączeniu z harmonogramem dobowym umożliwia także śledzenie postępów budów czy po prostu aktywności w miejscach pracy.

Kamera wyposażona jest w pełną automatykę i nie wymaga od użytkownika żadnych nastaw związanych z ustawieniami ekspozycji.

Urządzenie działa całą dobę, wspomagając się w nocy dyskretnym oświetlaczem pracującym w podczerwieni niewidzialnej dla ludzkiego oka.

Skład zestawu:

 • Kamera Fotopułapka
 • Kabel zasilający
 • Uchwyty mocujące
 • Instrukcja obsługi w języku polskim do pobrania w zakładce "dodatkowe informacje"

Specyfikacja:

Kamera zaopatrzona jest w matrycę CMOS 5 megapikseli oraz obiektyw o kącie widzenia 90 stopni i jasności F/3.1 Urządzenie zapisuje zdjęcia oraz filmy o rozdzielczości FullHD, czyli 1920x1080 pikseli, z towarzyszącym dźwiękiem, na karcie microSD o pojemności do 32 GB.

Kamera posiada kilka trybów pracy. W podstawowym włącza się na określony czas po wykryciu ruchu w odległości do 25 metrów. Sensory ruchu pracują poprawnie w dzień i w nocy. Obszar wykrywania ruchu może obejmować 120 stopni albo ograniczać się tylko do centrum kadru. Czas między wykryciem ruchu, a włączeniem zapisu wynosi około 0,3 sekundy.

Obudowa kamery, spełniając normę IP65, więc będącą w pełni odporną na warunki atmosferyczne, może pracować w temperaturach od -20 do +50 stopni Celsjusza i pokryta jest maskującą fakturą, dzięki czemu może być sprawnie ukryta w gęstwinie leśnej. Norma IP65 zezwala na zalewanie urządzenia strumieniem wody takim jak deszcz, ale nie pozwala na zanurzanie pod powierzchnią wody. Kamera nie nadaje się do robienia zdjęć podwodnych.

Kamera jest zasilana ośmioma bateriami AA (brak w zestawie), które w zależności od skonfigurowanych parametrów mogą wystarczyć na wiele miesięcy ciągłej pracy. Opcjonalnie do zasilania kamery można używać zasilaczao napięciu 6 V i wydajności prądowej 1,5 A

Ustawienie wszystkich parametrów umożliwia wbudowana klawiatura oraz kolorowy dwucalowy ekran, które są dostępne po otwarciu hermetycznej obudowy. Po wybraniu parametrów i zamknięciu obudowy możemy mieć pewność, że kamera będzie pracować nawet przy silnych opadach deszczu.

Obudowa kamery w maskujących barwach, niewydająca z siebie żadnych dźwięków oraz błysków, jest bardzo dyskretna i trudna do odnalezienia. W zestawie znajduje się pasek do przymocowania kamery np. na drzewie, a sama obudowa posiada typowy gwint statywowy.

W warunkach nocnych kamera automatycznie przechodzi w tryb pracy noktowizora, nagrywając filmy czarno-białe, wspomagając się oświetlaczem, złożonym z 36 diod podczerwieni (długość fali 940 nm), tak zwanych„czarnych”nie wywołujących czerwonej poświaty, więc zupełnie niewidocznych dla zwierząt oraz intruzów.

Rozmiar kamery to 135x90x76 mm, a jej waga – 0,38 kg.  Diody IR 850nm, i 940nm.


Elementy zewnętrzne:

 1. Dioda zielona – wykrycie ruchu.
 2. Dioda czerwona – kontrolna.
 3. Obiektyw.
 4. Czujnik ruchu w centrum.
 5. Oświetlacz podczerwieni 940nm niewidzialny dla ludzkiego oka.
 6. Klamra zatrzasku obudowy.
 7. Mikrofon.
 8. Czujnik ruchu bocznego.


Elementy wewnętrzne:

 1. Ekran.
 2. Klawiatura.
 3. Wyjście na zewnętrzny monitor (sygnał analogowy AV).
 4. Głośnik.
 5. Zatrzask klapki baterii.
 6. Komora baterii.(Baterie dostępne na innej aukcji)
 7. Zatrzask obudowy.

 

Możliwości urządzenia:

Mode -pozwala wybrać, czy kamera będzie zapisywać tylko zdjęcia (Photo), tylko filmy (Video), czy zdjęcia i filmy jednocześnie (Photo&Video).

Photo Resolution -pozwala wybrać rozdzielczość zdjęć. Dostępne wartości: 20, 16, 12, 8 (domyślna), 5, 3 i 1 Mpx.

Photo Series -pozwala wybrać ilość zdjęć w serii po aktywowaniu się kamery. Dostępne wartości: 1 (domyślna), 2, 3 i 10.

Video Resolution -pozwala wybrać rozdzielczość zapisywanych filmów. Dostępne wartości: 1920x1080 (domyślna), 1280x720, 848x480, 720x480

i 640x480.

Video length -ustala czas zapisu filmów po aktywacji kamery. Można wybrać czas w przedziale od 3 sekund do 10 minut.

Audio Recording -włącza i wyłącza zapis dźwięku towarzyszącego filmom. Domyślnie nagrywanie dźwięku jest włączone.

Shot Lag -ustala przerwy w pracy czujnika ruchu, co pozwala oszczędzać baterię. Czas przerw: 5 sekund (domyślna) – 60 minut.

Side Motion Sensors -włącza lub wyłącza boczne czujniki ruchu, zawężając detekcję ruchu tylko do centrum kadru.

Sensitivity Motion Sensors -pozwala określić czułość czujników wykrywania ruchu. Dostępne opcje: Low (niska), Middle (średnia), High (wysoka).

Target Recording Time -włącza zapis według harmonogramu dobowego.

Time Lapse -włącza tryb sekwencyjnego robienia zdjęćKoszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl